سبد خرید

قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد(کرو) + معایب آن

درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد یکی از انواع درب‌های اتوماتیک است که به صورت منحنی طراحی و در بازار عرضه شده‌اند. درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد به عنوان یک راهکار شیک و مدرن برای ورود و خروج افراد در محیط‌های عمومی تعبیه می‌شوند. این درب‌ها اغلب در محیط‌های تجاری مانند مراکز خرید، هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز آموزشی، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگ، ساختمان‌های اداری و برج‌های پر رفت و آمد استفاده می‌شوند.

درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد می‌تواند در فضاهایی که نیاز به جلب ‌توجه دارند، از جمله فروشگاه‌های بزرگ و نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از طراحی درب‌ها، به کاربران این امکان را می‌دهند به سرعت و به صورت کاملاً اتوماتیک وارد و یا خارج شوند.

درب اتوماتیک شیشه‌ای قوسی

طراحی شیشه‌ای و خاص درب اتوماتیک شیشه‌ای قوسی باعث می‌شود تا ارتباط بصری و احساس فضای باز در محیط‌های داخلی تقویت شود. از مهم‌ترین ویژگی این درب‌ها اتوماتیسم در عملکرد آنها است. درب اتوماتیک شیشه‌ای گردبا استفاده از سنسورها، حسگرها و یا کنترل‌های اتوماتیک، به صورت خودکار باز و بسته می‌شود که این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون لمس مستقیم وارد و یا خارج شوند.

درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد به عنوان یک گزینه شیک و مدرن در محیط‌های تجاری و اداری محبوبیت دارد. دلیل اصلی پرطرفدار بودن این درب‌ها، ارتقا راحتی، امنیت و ظاهر جذاب آنها می‌باشد. به کار بردن درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک منحنی در مکان‌‌های که از المان‌های دایره و منحنی در طراحی آنها استفاده شده است، هارمونی و زیبایی محیط را چند برابر میکند.

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان متناسب با طراحی و معماری فضای مورد استفاده، می‌تواند ظاهر متفاوتی داشته باشد. این درب‌ها به شکل‌های تمام دایره (360 درجه)، نیم‌دایره (180 درجه) و یا منحنی به صورت کاملاً سفارشی ساخته و اجرا می‌شوند. در مدل دوبل یا همان تمام دایره درب اتوماتیک شیشه‌ای، ابتدا درب اول برای ورود به محیط استوانه‌ای باز می‌شود و پس از بسته شدن درب اول، درب دوم به منظور خروج باز خواهد شد.

عملکرد درب‌های اتوماتیک منحنی

درب اتوماتیک شیشه‌ای منحنی را می‌توان به صورت تمام دایره اجرا کرد. در این حالت، درب که شکل استوانه به خود گرفته چهار لت ثابت و چهار لت متحرک خواهد داشت. در این حالت، شما شاهد حرکت 360 درجه خواهید بود.
لازم به ذکر است این امکان وجود دارد که درب‌ اتوماتیک شیشه‌ای به شکل نیم‌دایره طراحی و اجرا شود. بدین صورت درب حالت مقعر و یا محدب (به سمت داخل و یا خارج ساختمان) به خود میگیرد. درب شیشه‌ای نیم‌دایره می‌تواند از چهار لت تشکیل شده باشد. از بین این چهار لت، دو قسمت در طرفین ثابت و دو قسمت دیگر در قسمت مرکزی، پس از دریافت سیگنال از حسگر باز شده و به سمت چپ و راست جمع می‌شوند تا امکان ورود و خروج مهیا گردد. این درب‌ها قادر هستند به اندازه 1100 تا 3000 میلی‌متر باز شوند. میزان پوشش این درب‌ها معمولاً 180 درجه و یا کمتر می‌باشد.

درب اتوماتیک شیشه‌ای نیم دایره

درب شیشه‌ای نیم‌دایره می‌تواند دارای یک لت متحرک و دو لت ثابت باشد. در این حالت لت‌های ثابت در سمت چپ و راست قرار میگیرند و لت سوم که متحرک بوده با علامت حسگر تعبیه شده، به سمت لت ثابت (سمت راست یا چپ) جمع می‌شود. درب اتوماتیک شیشه‌ای نیم‌دایره با یک لت متحرک، عرض ورودی بالغ بر 800 تا 2000 میلی‌متر را به شما می‌دهد.

مزایای درب‌ اتوماتیک شیشه‌ای

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای دارای ویژگی‌های مثبت متعددی هستند که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

آسانی و سرعت

آسان کردن ورود و خروج سریع افراد به واسطه این نوع درب‌ها که به افزایش کارایی و سرعت در حرکت افراد کمک می‌کند.

ظاهر زیبا و جذاب

طراحی شیشه‌ای درب‌های اتوماتیک جلب توجه بصری را افزایش می‌دهد و به محیط زیبایی می‌بخشد.

امنیت بالا

برخی از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای مجهز به سیستم‌های امنیتی هستند که جلوی ورود غیرمجاز افراد را می‌گیرند و امنیت را تضمین می‌کنند.

مدیریت جریان

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای می‌توانند جریان افراد را مدیریت کنند و در مکان‌های با ترافیک زیاد، به سازماندهی بهتر حرکت افراد کمک کنند.

اقتصاد انرژی

درب شیشه‌ای کرو شکل باعث ایجاد یک فضای استوانه‌ای مابین فضای داخلی و بیرونی می‌شود که تبادل هوای داخل و بیرون را به حداقل می‌رساند و تأثیر به سزایی در جلوگیری از اتلاف انرژی دارد. به‌علاوه می‌توان گفت این درب از نفوذ گرد، قبار، خاک و باران به داخل ساختمان جلوگیری میکند.

مقاومت و دوام بالا

استفاده از مواد مقاوم در ساختار شیشه و فلزات در برخی از مدل‌ها، مقاومت و دوام این درب‌ها را افزایش می‌دهند.

تنوع طراحی

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با توجه محیط شما در ابعاد مختلف طراحی و ساخته می‌شوند.

سازگاری با فناوری

برخی از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با سیستم‌های هوش مصنوعی و فناوری‌های اتوماسیون دیگر سازگاری دارند.

سیستم ضد برخورد هوشمند

این سیستم باعث می‌شوند درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با افراد برخورد نکنند.

 

معایب درب‌های شیشه‌ای گرد

هرچند درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای کرب دارای کاربردهای فراوانی هستند اما برخی معایب حائز اهمیت نیز وجود دارند که در زیر عنوان میکنیم:

هزینه نصب و نگهداری بالا

نصب و تعمیرات درب‌های اتوماتیک به نسبت بالا هستند و در صورت بروز مشکل در کنترل‌های اتوماتیک و یا سیستم‌های مکانیکی باید سریعاً تعمیر شوند.

حساسیت به خرابی‌ها

اگر مشکلی در حسگرها رخ دهد و یا خرابی در تجهیزات مکانیکی این درب‌ها صورت گیرد، ممکن است درب‌ها قفل شوند و یا به درستی باز و بسته نشوند.

مصرف انرژی بالا

برخی از مدل‌های درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای نیاز به مصرف انرژی بالا دارند و این میزان از مصرف انرژی در مدت زمان طولانی، موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود.

مشکلات در مواجه شرایط جوی

درب شیشه‌ای منحنی در مواجه با شرایط جوی سخت مانند برف، باران شدید و یا یخ ممکن است دچار مشکل شود.

محدودیت فضایی

نصب درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای به خاطر فضای زیادی که اشغال میکنند، در مکان‌های کوچک به دلیل محدودیت فضایی مشکل‌ساز می‌شوند. درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای کرو نسبت به درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای خطی تا حدود 40 درصد فضای بیشتری اشغال میکنند.

سختی در استفاده در شرایط اضطراری

در مواقع اضطراری مانند قطع برق استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای سخت می‌شود و نیاز به راه‌حل‌های دستی می‌باشد.

مسائل امنیتی

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای در مقابله با مشکلات امنیتی مانند هک یا نفوذ به سیستم‌های الکترونیکی آسیب‌پذیر هستند و این امر معمولاً خطرات امنیتی را افزایش می‌دهد.

نیاز به نگهداری مرتب

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای نیاز به نگهداری و تعمیرات مرتب دارند و این موضوع زمان‌بر و هزینه‌بر می‌باشد.

نیاز به دانش تخصصی

نصب، تنظیم و تعمیرات درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای نیاز به دانش تخصصی دارند و این امور برای افراد غیرمتخصص دشوار می‌باشد.

لازم به ذکر است که درب‌های شیشه‌ای ساده به دلیل عملکرد ساده‌تر چالش‌های بالا را ندارند. در صورتی که می‌خواهید ساختمان شما زیبایی چشم‌گیری داشته باشد و مانند نگینی در منطقه بدرخشد، حتماً درب‌های شیشه‌ای پرفروش مجموعه درفا را مشاهده نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

نکات در زمینه خرید و نصب درب اتوماتیک شیشه‌ای

در زمینه خرید و نصب درب اتوماتیک شیشه‌ای، مهم است که به نکات زیر توجه کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید درب اتوماتیک شیشه‌ای مطمئنی را برای محیط مورد نظر خود انتخاب کنید و از نصب صحیح و بهینه آن بهره‌مند شوید.

1- انتخاب نوع درب
2- مشخص کردن نیازها
3- انتخاب تامین کننده معتبر
4- بررسی قیمت و بودجه
5- اطمینان از ایمنی
6- تعمیر و نگهداری
7- تعیین تایمینگ نصب
8- بررسی مجوز¬ها و مقررات محلی
9- ضمانت
10- مشاوره با متخصص

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای گرد

اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای دایره‌ای یکی از اجزای اصلی درب اتوماتیک شیشه ای می‌باشد که انتخاب آن به معیارهایی مثل میزان تردد افراد و وزن هر لت بستگی دارد. این قطعه بالای درب شیشه ای نصب می‌شود. به وسیله اپراتور، تنظیمات مربوط به باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد انجام می‌شود.
لازم به ذکر است که اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد از دو بخش الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده است. اجزای هر یک از این بخش‌ها را در زیر عنوان کرده‌ایم:

اجزای بخش الکترونیکی اپراتور

1- برد (کنترل باکس)
2- الکترو موتور
3- چشمی
4- کلید کنترل یا کلید تعیین وضعیت
5- منبع تغذیه
6- ریموت

اجزای بخش مکانیکی اپراتور

1- ریل
2- تسمه
3- تسمه گیر
4- هنگر
5- کاور
6- اسپیتر
7- هرزگرد

قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد

تعیین قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد به آیتم‌های متفاوتی وابسته می‌باشد. باید بدانید که برای این نوع درب‌ها نمی‌توان قیمت ثابتی اعلام کرد زیرا عواملی همچون عرض درب ورودی، نوع، ضخامت و میزان شیشه سکوریت استفاده شده، رنگ شیشه، موتور درب اتوماتیک، نوع حسگر، سیستم امنیتی اعمال شده و … بر روی قیمت تأثیر می-گذارند.
برای اطلاع از قیمت به‌روز و دقیق درب اتوماتیک شیشه‌ای گرد لطفاً با کارشناسان مجموعه ما در شرکت درفا تماس حاصل فرمایید. بی‌شک محصول مدنظر خود را می‌توانید از درفا با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خرید کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Call Now Buttonمشاوره رایگان