سبد خرید
پرده هوشمند

لیست قیمت انواع پرده هوشمند + نصب رایگان

امروزه پرده‌های سنتی و معمولی جای خود را به پرده‌های مدرن و هوشمند داده‌اند. این نوع پرده‌ها با قابلیت‌های مختلف و به کارگیری فناوری‌های متفاوت توانسته‌اند به جای پرده‌های معمولی در خانه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. مشکلاتی از قبیل تعویض دستی پرده‌های سنتی، نگهداری آن و همچنین میزان شفافیت و نورگیری و تمیز کردن مداوم آن باعث شده است تا پرده جدیدی با عنوان پرده هوشمند توسعه پیدا کند.
این نوع از پرده‌ها با سیستم‌های متنوع خانه‌های هوشمند سازگار بوده و به دلیل مزایا و کاربرد‌های فراوان خود توانستند جایگزین پرده‌های قدیمی و سنتی شوند. به دلیل وجود قابلیت‌ها و فناوری‌های مختلف این نوع پرده‌های هوشمند بر آن شدیم تا در این مطلب علاوه بر معرفی پرده هوشمند، به ویژگی‌ها و مزایای این پرده‌ها بپردازیم.

تعریف پرده هوشمند

پرده‌های هوشمند به عنوان جدیدترین نوع پرده‌های موجود در بازار قابلیت‌های فراوانی را به کاربران خود ارائه می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی این نوع پرده‌ها استفاده از ریموت کنترل و برنامه متناسب با گوشی‌های هوشمند برای کنترل آن‌ها است. بدین ترتیب کاربران می‌توانند از طریق ریموت و اپلیکیشن وضعیت پرده هوشمند را کنترل کرده و به راحتی آن را باز یا بسته کنند. همچنین در این نوع پرده‌های هوشمند تنظیمات مختلفی به کاربران ارائه شده تا آن‌ها از این تنظیمات برای زمان‌های مختلف نور روز بهره بگیرند. از دیگر ویژگی‌های مهم این نوع پرده‌ها، تنظیم اتوماتیک با کمک میزان نور محیط است. در ادامه ویژگی‌های مهم پرده‌های هوشمند ارائه شده است.

مزایای به کارگیری پرده هوشمند در خانه

پرده هوشمند به دلیل برخورداری از تکنولوژی‌های جدید قابلیت‌های فراوانی را به افراد ارائه می‌کند. مهم‌ترین ویژگی به کارگیری پرده‌های هوشمند ایجاد آسایش و راحتی برای کاربران است؛ زیرا به راحتی می‌توان این نوع پرده‌ها را از راه دور و حتی در زمانی که در منزل حضور ندارید، کنترل کنید. از طریق اپلیکیشن و نصب آن روی گوشه‌های هوشمند می‌توان در ساعات مختلف روز پرده را باز یا بسته کرده و بنا به نور محیط آن را تنظیم کرد.

امکان برنامه‌ریزی برای باز و بسته شدن

قابلیت دیگر پرده هوشمند امکان برنامه‌ریزی آن است. واحد کنترلی این نوع پرده‌ها با کمک برنامه‌ریزی انجام شده می‌تواند به موتور پرده برقی اجازه دهد تا در زمان‌های تعیین شده فعال شود؛ بنابراین طبق برنامه‌ریزی پس از طلوع خورشید پرده‌ها کنار رفته و در زمان غروب آفتاب مجدداً کشیده خواهند شد.

افزایش امنیت منزل

ویژگی دیگر پرده هوشمند افزایش امنیت در زمان عدم حضور در منزل است. با کمک این نوع از پرده‌ها می‌توان به راحتی زمان باز و بسته شدن پرده را کنترل کرده و بدین ترتیب امنیت منزل را نیز افزایش داد. در صورتی که افراد منزل به مسافرت رفته باشند، می‌توانند بدون نیاز به حضور در خانه و از راه دور زمان باز و بسته شدن پرده‌های هوشمند را تنظیم و کنترل کنند. بدین ترتیب تصور می‌شود که افراد در خانه حضور داشته و پرده‌ها را باز و بسته می‌کنند.

پرده هوشمند

 

کاهش هزینه‌های انرژی با پرده هوشمند

به کارگیری پرده هوشمند همراه با کاهش هزینه‌های مصرف انرژی در خانه خواهد بود؛ زیرا پرده‌های هوشمند با استفاده از تنظیمات انجام گرفته به راحتی امکان استفاده از نور طبیعی محیط را فراهم می‌کنند. همچنین در فصول سرد می‌توانند از خروج گرما جلوگیری کرده و تأثیر زیادی در گرم کردن محیط داشته باشند.

دسترسی آسان به مکان‌های دشوار

با کمک پرده هوشمند به راحتی می‌توان مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است را پوشاند. همچنین با نصب پرده‌های هوشمند در مکان‌های گفته شده به راحتی می‌توان باز و بسته شدن آن‌ها را کنترل کرد و به استفاده از نور طبیعی نیز کمک کرد. به طور کلی پرده‌های هوشمند امکان استفاده از نور طبیعی در خانه را آسان‌تر می‌کنند. افزایش استفاده از نور خورشید در خانه به عنوان نور طبیعی می‌تواند در تقویت سلامت انسان مؤثر باشد.

پرده هوشمند چگونه کار می‌کند؟

یکی از سختی‌های استفاده از پرده‌های معمولی به جای پرده هوشمند، باز و بسته کردن آن‌ها است. در صورتی که پرده طول زیادی داشته باشد، این مشکل دوچندان خواهد بود. همچنین در برخی موارد باز و بسته کردن زیاد پرده‌ها نیز ممکن است باعث پارگی آن‌ها شود. به دلیل سختی عملکرد پرده‌های معمولی، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا پرده‌ها بیشتر اوقات به صورت بسته باقی بمانند. این موضوع باعث محروم ماندن از نور طبیعی روز و یا لذت بردن از منظره خارج از ساختمان خواهد شد.

کاربرد راحت پرده هوشمند

امروزه وجود انواع پرده برقی هوشمند، پرده شید برقی و پرده هوا باعث شده است تا علاوه بر رفع مشکلات نام برده در هر زمان از روز و تنها با استفاده از یک دکمه پرده‌ها را کنار زده و از نور طبیعی خورشید استفاده کرد. در پرده هوشمند از ریل‌های مخصوصی استفاده شده است که روی آن موتور‌های متحرک قرار می‌گیرد. با کمک واحد کنترلی و رابط کاربری به همراه انطباق آن با سایر اجزای خانه هوشمند به راحتی می‌توان از مزایای پرده‌های هوشمند بهره‌مند شد.

پرده‌های برقی و هوشمند چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دو نوع پرده هوشمند و برقی در دسته پرده‌های مدرن قرار می‌گیرند که با وجود هزینه بیشتر نسبت به پرده‌های معمولی، عملکرد بهتر و قابلیت‌های بیشتری را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کنند. با وجود عملکرد مشابه این دو نوع پرده در برخی موارد با یکدیگر تفاوت دارند.

سیستم کنترل متفاوت

مهم‌ترین تفاوت این دو نوع از پرده‌ها نحوه سیستم کنترل آن‌ها است. پرده برقی از طریق کنترل‌های دستی یا ریموت، کنترل می‌شود. در حالی که فناوری به کار رفته در پرده هوشمند متفاوت بوده و از سیستم‌های هوشمند برای تنظیمات و کنترل آن استفاده می‌شود. بدین ترتیب از طریق اپلیکیشن موبایل می‌توان به این نوع پرده‌ها دسترسی داشته و از سیستم‌های خانه هوشمند برای کنترل آن استفاده کرد.

قابلیت‌های پیشرفته در پرده‌های هوشمند

قابلیت‌های به کار گرفته شده در پرده هوشمند نسبت به پرده برقی بیشتر است. پرده‌های هوشمند می‌توانند به گونه‌ای تنظیم شوند که پس از طلوع خورشید به صورت خودکار باز شده و پس از غروب آفتاب نیز به طور خودکار بسته شود. به دلیل ارتباط این نوع پرده با دیگر دستگاه‌های هوشمند در خانه، امکان به کارگیری آن به صورت خودکار وجود دارد.

قیمت بالاتر پرده‌های هوشمند

پرده هوشمند نسبت به دیگر پرده‌های موجود در بازار از قبیل پرده‌های برقی گران‌تر است. دلیل آن نیز به علت قابلیت‌های بیشتری است که ارائه می‌کند. در حالی که در پرده‌های برقی تنها می‌توان باز و بسته کردن پرده را از طریق ریموت کنترل انجام داد و قابلیت اتصال به دیگر دستگاه‌های هوشمند در خانه را نخواهند داشت.

پرده هوشمند

مشاوره و خرید بصرفه

شرکت درفا با بهره‌گیری از پرسنل متخصص خود بهترین خدمات را در زمینه فروش و نصب درب‌های اتوماتیک، پرده‌های برقی و هوشمند ارائه می‌کند. ارائه برترین برند‌های دنیا در زمینه درب‌های اتوماتیک، کرکره و پرده‌های برقی و پرده هوشمند تنها بخشی از خدمات درفا محسوب می‌شود. مهم‌ترین ویژگی درفا ارائه قیمت‌های رقابتی به همراه تضمین کیفیت و پشتیبانی از مشتریان است. این خدمات باعث شد تا درفا به یک برند مطمئن در بازار تبدیل شود. در صورتی که در زمینه درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای، کرکره برقی، پرده برقی و موتور پرده برقی نیاز به مشاوره داشته باشید می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۵۵۰۹۰۰۴ و یا ۰۹۹۰۱۳۹۷۹۴۹ تماس گرفته و از راهنمایی‌های مشاوران بهره‌مند شوید.

مکان‌های مناسب برای نصب پرده هوشمند کجاست؟

از پرده هوشمند بیشتر در اتاق‌های نشیمن، خواب، سالن پذیرایی و حتی آشپزخانه و حمام استفاده می‌شود. همچنین محیط‌های کاری، دفاتر کار و شرکت‌ها نیز از جمله استفاده‌کنندگان از این نوع پرده هستند. در برخی موارد پرده‌های هوشمند به عنوان وسایل نورپردازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین می‌توان از طریق آن‌ها حفاظت از حریم خصوصی افراد را نیز انجام داد.
از دیگر کاربرد‌های پرده هوشمند استفاده از آن در هتل‌ها و برای ایجاد فضای زیبا و راحت برای مهمانان است. سالن‌های کنفرانس و تئاتر‌ها نیز از دیگر مکان‌هایی هستند که برای مدیریت نور و ایجاد فضای مطلوب از پرده‌های هوشمند برای تماشاگران استفاده می‌کنند. علاوه بر آن برخی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها نیز جزء مصرف‌کنندگان این نوع پرده‌ها هستند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب تلاش شد تا مزایا و ویژگی‌های پرده هوشمند بیان شده و اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه شود. اکنون با دانستن قابلیت‌های این نوع پرده می‌توانید به راحتی در مورد خرید و انتخاب آن به عنوان پرده منزل یا محل کار تصمیم‌گیری کنید. با توجه به اینکه امکان هوشمند کردن پرده‌های قدیمی وجود دارد، می‌توان با کمی تغییرات از مزایای پرده‌های هوشمند بهره‌مند شد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Call Now Buttonمشاوره رایگان