سبد خرید
مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ ای

مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ ای

امروزه درب برقی یکی از درب‌هایی است که پرکاربرد هستند و در مکان‌هایی پر‌تردد مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند.درهای اتوماتیک شیشه‌ای یک زیبایی خاصی به ورودی یک مکان می‌دهد و از آن‌ها بیشتر در بانک‌ها،بیمارستان‌ها،مراکز تفریحی و دولتی،هتل‌ها و…. استفاده می‌شوند.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا شمارا بیشتر با این‌گونه درها آشنا کنیم و مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای را مورد بررسی قرار بدهیم. تا انتهای این مقاله با سایت دُرفا همراه باشید.

درب اتوماتیک شیشه‌ ای

یکی از محصولات مهم و پرکاربرد که در مجتمع‌های مسکونی اداره‌ها و مجتمع‌های تجاری از‌ آن استفاده می‌کنند، درب اتوماتیک شیشه‌ ای است. این مدل درها امروزه طرفداران بیشتری در بین درهای معمولی پیدا کرده است. درهای شیشه‌ای اتوماتیکی از جنس شیشه هستند و بصورت اتوماتیک بازوبسته می‌شود.

در قسمت بالای این درها یک چشمی وجود دارد که وقتی شخصی نزدیک در می‌شود، در بصورت اتوماتیک شروع به حرکت بازوبسته می‌کند و بعد از گذر شخص چشمی متوجه می‌شود و سریع در را قفل می‌کند.

اجزایی که در تولید این درها استفاده شده است عبارتند از:

 • شیشه سکوریت که ضخامت بالایی دارد و در رنگ های متنوع موجود است.
 • اپراتور که مهم‌ترین بخش درب‌های اتوماتیکی می‌باشد. بخش اپراتور خود از موتور،باتری،قفل برقی،منبع تغذیه و مرکز کنترل تشکیل شده است.
 • کاور پشت دهنه درب شیشه‌ای اتوماتیکی
 • یک نوع کاور آلومینیوم یا کاور استیل که این نوع کاورها باتوجه به پیشنهاد و سلیقه کارفرما و نمای ساختمان انتخاب می‌شود.

مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ ای

درهای اتوماتیکی شیشه‌ای از مزایای زیادی برخوردار هستند این‌نوع درها به ورودی فضا و نمای ساختمان زیبایی و تجلی می‌بخشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که فقط بخاطر زیبایی از این مدل درب‌ها استفاده می‌شود در حالی که زیبایی فقط یکی از مزایای این‌گونه درها می‌باشد مزایای دیگری وجود دارند که بر زیبایی درب‌های اتوماتیکی اولویت پیدا کرده است.

 • یکی از مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای دسترسی سریع و آسان در رفت‌وآمد است. استفاده از این درها باعث می‌شود که عبور و مرور برای افراد راحت‌تر باشد، حتی بعضی از درب‌های اتوماتیکی ضمن ورود به افراد خوش‌آمدگویی می‌گویند که این کلمه می‌تواند حس‌وحال خوبی به عابرین بدهد.
 • از دیگر مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌توان رفت‌وآمد راحت را برای افرادی که سالمند و ناتوان هستند نام برد عبور و مرور برای اشخاص سالمند و ناتوان از درهای معمولی غیر اتومات سخت می‌شود زیرا آن‌ها باید در پشت در منتظر بمانند تا تردد جمعیت کم‌تر شود و بتوانند عبور کنند اما با استفاده از درهای اتوماتیک این مشکل دیگر برای رفت‌و آمد افراد سالمند و ناتوان وجود ندارد.
 • بهینه سازی انرژی یکی دیگر از مزایای وجود این درها می‌باشد. زمانی که از درهای اتومات استفاده می‌کنند انرژی داخل محیط به بیرون منتقل نمی‌شود زیرا درها بعد از گذر افراد سریع بازوبسته می‌شوند و این حرکت سریع باعث بهینه سازی مصرف انرژی می‌شود.
 • از مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌توان کنترل کردن دما را بیان کرد با استفاده از درهای اتومات شیشه‌ای دمای محیط کنترل می‌شود و نه از بیرون به داخل و نه داخل به بیرون سرما یا گرما منتقل نمی‌شود.
 • استفاده از درهای شیشه‌ای اتومات باعث شده است که محیط داخل ساختمان از آلودگی هوا به دور باشد و از ورود هرگونه گردوغبار به داخل محیط جلوگیری می‌شود.
 • زمانی که از این درها استفاده می‌کنند فضا برای این رفت‌وآمد بیشتر می‌شود و عابرین مجبور نیستند از گذر کردن از فضای کم رنج ببرند.
 • زیباسازی ورودی ساختمان و نمای آن با استفاده از درب‌های اتومات یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای محسوب می‌شود. وجود این درها در ورودی ساختمان یک خودنمایی ایجاد می‌کند که بر زیبایی فضا تاثیر زیادی می‌تواند داشته باشد .
 • همه‌ی مکان‌ها نیاز به امنیت بالا دارد و زمانی‌که امنیت در یک مکان بیشتر باشد راحتی را برای اطرافیان آن محیط به ارمغان می‌آورد. از مزایای دیگر درب اتوماتیک شیشه‌ای ایجاد امنیت بالا در استفاده از این‌نوع درها می‌باشد.
 • همان‌طور که می‌دانید سر‌وصدای زیاد در اطراف محیط بر اعصاب کارکنان آن محیط تاثیر می‌گذارد با استفاده از درب‌های اتوماتیکی این مشکل برطرف می‌شود و با وجود این درها سروصدای بیرون محیط به داخل منتقل نمی‌شود.

انواع درهای اتوماتیک شیشه‌ ای

انواع درهای اتوماتیک شیشه‌ ای

درهای شیشه‌ای بر اساس کاربردشان به چند نوع تقسیم می‌شوند.بهتر است علاوه بر مزایای این‌گونه درها با انواع آن‌ها آشنا شوید…

 • درهای شیشه‌ ای کشویی
 • درهای شیشه‌ ای تلسکوپی
 • درهای شیشه‌ ای لولایی
 • درهای شیشه ای تاشو
 • درهای شیشه ای گردان
 • درهای شیشه ای مثلثی
 • درهای شیشه ای خروج اضطراری

مهم ترین مزیت درب اتوماتیک شیشه ای

 

یکی از مهم‌ترین مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای وجود امنیت بالای درهای اتوماتیکی است. با استفاده از این‌نوع درها شما مطمئن می‌شوید درب مکان کاملا و به درستی بسته شده است و هیچ‌گونه نگرانی برای شما پیش نمی‌آید.

اگر در یک ساختمان به درستی بسته نشود و امنیت نداشته باشد، دارایی شما در مقابل سارقین محافظت نمی‌شود. با وجود چنین درهایی دیگر نیاز به سیستم‌های ایمنی و قفل های اضافی ندارید.

 اگر از درهای اتوماتیک شیشه‌ای در ساختمان ها استفاده شود، می‌توانید با استفاده از یک کد امنیتی بازوبسته شدن در را از دور کنترل کنید.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای در بانک‌ها

مهم ترین مزیت درب اتوماتیک شیشه ای

 از مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای در بانک‌ها، می‌توان صرفه جویی کردن در هزینه برق مصرفی و جلوگیری از اتلاف انرژی را نام برد. برخی از مکان‌ها که تردد جمعیت بیشتر است، در فصل زمستان یا تابستان به دلیل تغییرات دما هوا گرم یا سرد می‌شود در این مکان‌های شلوغ به دلیل بازوبسته کردن در، دمای هوای داخل به بیرون و یا هوای بیرون به داخل منتقل می‌شود این اتفاق بخاطر استفاده نکردن از درب‌های شیشه‌ای اتومات است.

با استفاده از این درها دیگر نیاز نیست به مشتریان گفته شود که در را ببندید چون در به صورت اتوماتیک توسط سنسور چشمی بازوبسته می‌شود.

مزیت استفاده از درب شیشه‌ای اتومات در بیمارستان ها

اگر در بیمارستان‌ها وقت کرده باشید علاوه بر رفت‌وآمد عابرین،رفت‌وآمد پرسنل هم نقشی در استفاده از درهای اتومات دارند. اگر درب بیمارستان ها اتوماتیکی نباشد پرسنل بیمارستان‌ها مجبور هستند به دفعات زیاد در را بازوبسته کنند و این موضوع برای آن‌ها زمان‌بر و حوصله‌بر می‌باشد پس استفاده از درهای اتوماتیکی شیشه‌ای در بیمارستان از الزامات محسوب می‌شود.

خدمات پس از فروش درب اتوماتیک شیشه‌ ای

اگر قصد خرید درب اتومات شیشه‌ای را دارید بهتر است قبل از خرید حتما با یک کارشناس متحصص در زمینه‌ی فروش و تولید درب اتوماتیکی مشاوره داشه باشید. برای مشاوره می توانید با سایت دُرفا ارتباط برقرار کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

زمانی که محصولی را خریداری می‌کنید معمولا پیش آمده که بعد از خرید هیچ پشتیبانی برای محصولات شما ارائه ‌نشود، اما سایت دُرفا هر‌گونه خدمات و پشتیبانی را بعد از خرید برای مشتریان خود فراهم و نگرانی مشتریان را بعد از خرید رفع می‌کند.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بسیار مفید و ارزشمند

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Call Now Buttonمشاوره رایگان