سبد خرید

خانه هوشمند

چرا باید خانه هوشمند داشته باشیم؟

یکی از مزیت های اصلی خانه هوشمند، صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه ها است. سیستم های گرمایشی و سرمایشی بصورت دقیق کار می کنند که باعث می شود حتی ذره ای انرژی به هدر نرود. و خاموش کردن خودکار لامپ ها و لوازم برقی در صورت عمم استفاده، می تواند کمک زیادی در هزینه قبض ها به شما بکند.

راحتی در زندگی مهم ترین مسله است. و خانه هوشمند، راحتی را برای ما فراهم می کند. شما می توانید با چیزهایی ساده مانند گرفتن چراغ های هوشمند شروع کنید. اینها می توانند با استفاده از دستورات صوتی، قوانین مکان، تشخیص حسگر یا حتی برنامه های ساده روشن/خاموش شوند.

در حالی که می توانید برای محافظت از خانه خود سیستم های هشدار خریداری کنید، خانه های هوشمند می توانند امنیت بیشتری را ارائه دهند. چراغ‌های متصل، دوربین‌ها و حتی زنگ‌های در می‌توانند به ایمن‌تر کردن خانه کمک کنند. اگر در خانه تنها هستید و کسی خانه شما را چک می‌کند تا ببیند آیا می‌تواند وارد شود، داشتن این نوع دستگاه‌ها ممکن است او را بترساند.

اگر می خواهید برخی از کارهای خسته کننده مراقبت در منزل را از دست خود بردارید، دستگاه های متصل و خودکار نیز می توانند به شما کمک کنند.با این حال، لوازم خانگی می توانند با عملکردهای خانه هوشمند نیز همراه باشند. ماشین لباسشویی را تصور کنید که به طور خودکار چرخه شستشو را شروع می کند.

اگر مکانی برای استراحت نباشد، پس خانه هوشمند چیست؟ این فناوری همچنین می تواند شما را به شیوه های جدید و هیجان انگیز سرگرم و آگاه کند. بلندگوهای متصل، همراه با دستیارهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی، می توانند موسیقی پخش کنند، اخبارهای دلخواه شما را ارائه دهند، و حتی می توانند به شما در کنترل سایر دستگاه های متصل نیز کمک کنند. دستگاه‌های متصل همچنین می‌توانند فیلم خوبی برای تماشا، چه در خانه یا در یک سینمای واقعی پیدا کنند.

فاکتور راحتی در اینجا بسیار زیاد است. اینکه بتوانید تمام فناوری خانه خود را از طریق یک رابط متصل نگه دارید، گام بزرگی برای فناوری و مدیریت خانه است. از نظر تئوری، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه از یک برنامه در تلفن هوشمند و تبلت خود استفاده کنید و می‌توانید از عملکردها و دستگاه‌های بی‌شماری در سراسر خانه خود استفاده کنید.

خانه هوشمند چیست؟

اتوماسیون خانگی، که اغلب به عنوان “فناوری خانه هوشمند” شناخته می شود، استفاده از فناوری برای خودکارسازی خانه شما است. اتوماسیون خانگی به شما این امکان را می دهد که تقریباً تمام جنبه های خانه خود را از طریق اینترنت اشیا (IoT) کنترل کنید. خانه هوشمند با اختراع ترموستات شروع شد و به یکی از بزرگترین و سریع ترین بازارهای در حال رشد در فناوری تبدیل شد. پتانسیل اتوماسیون خانگی همچنان در حال رشد است. می توانید از آن برای امنیت خانه، کنترل لوازم خانگی، نظارت بر مصرف انرژی، به عنوان دستیار شخصی، مراقبت از افراد مسن یا معلول و غیره استفاده کنید.

یک خانه زمانی هوشمند است که بتواند با خودکارسازی فناوری برای امنیت، راحتی، آسایش و سرگرمی به امور روزمره زندگی کمک کند. وقتی دستگاه‌ها می‌توانند در خانه شما با یکدیگر «صحبت کنند»، یک اکوسیستم منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند. لوازم و وسایلی که می توانند در شبکه خانگی با هم ارتباط برقرار کنند عبارتند از: برخی از لوازم خانگی، روشنایی، گرمایش، تهویه مطبوع، سایه ها، سیستم امنیتی، سیستم های صوتی، تلویزیون و موارد دیگر.

Call Now Buttonمشاوره رایگان